Plastic is Fantastic! Sukces Polski na Biennale w Wenecji

Plastic is Fantastic! Sukces Polski na Biennale w Wenecji

Zakończyła się 6. edycja Międzynarodowego Karnawału Dzieci i Młodzieży w ramach Biennale w Wenecji. W imponującym weneckim Arsenale Polska zaprezentowała projekt „Plastic is Fantastic! Laboratorium 3R - Recycle, Reused, Reduce": wystawę oraz warsztaty, podczas których można było zrobić samemu różne przedmioty z materiałów z recyklingu, na przykład igloo.

Międzynarodowy Karnawał Dzieci i Młodzieży (Carnevale dei ragazzi della Biennale di Venezia/International Kids' Carnival Venice Biennale) jest imprezą dedykowaną publiczności złożonej głównie z dzieci, młodzieży szkolnej, rodzin, ale także turystów, zarówno włoskich, jak i zagranicznych. Polska bierze udział w dziecięcym karnawale po raz drugi. W 2011 roku zaprezentowała wystawę „Dziecinada – polski design dla dzieci".

Polską wystawę w czasie 10 dni trwania imprezy odwiedziło 20 tysięcy gości, a w warsztatach organizowanych w ramach polskiej wystawy wzięło udział ponad 300 dzieci.

Tegoroczne wydanie Karnawału, które odbyło się w dniach 7-17 luty, poświęcone było muzyce.

Na polskiej wystawie przygotowanej przez projektanta Tomka Wójcika, zajmującego się od wielu lat art designem, znalazły się zatem również instrumenty muzyczne wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, ale także świecące przedmioty, plastikowe fotele wykonane z korków od butelek czy igloo.

Dzięki oryginalnej koncepcji (obiekty świecące, fotele i instrumenty muzyczne, wykonane z plastikowych materiałów, pochodzących z recyclingu) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i profesjonalistów odwiedzających Biennale.

http://rzym.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/plastic_is_fantastic__sukces_polski_na_biennale_w_wenecji?printMode=true

 
Skontaktuj się z nami
 

Komentarze (Komentarze mogą wnosić tylko zarejestrowani użytkownicy. )

 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

Jesteście pewne, że chcecie zawiadomić administrację portalu o tym, że użytkownik narusza zasady komentowanie i rozmieszczenie kontentu?


Zawiadomić

Skasować
 
 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

 
 

Szukaj

Szukać

Aktualności kompanii

III Polsko-Ukraińska Konferencja Biznesowa
marca 21, 2017 2:13 p.m.

Świat się dynamicznie zmienia, również ten gospodarczy. W życie wchodzą nowe regulacje, które wpływają na warunki w jakich prowadzi się biznes. Te sprawy będą przedmiotem III Polsko Ukraińskiej Konferencji Biznesowej, kt…

 
Unia Europejska przeznacza 600 mln euro pomocy dla wzmocnienia gospodarki Ukrainy
marca 20, 2017 1:42 p.m.

Komisja Europejska po kilku miesiącach opóźnienia postanowiła udzielić Ukrainie 600 milionów euro pomocy, przeznaczonej na wzmocnienie gospodarki.Unia Europejska złagodził wymagania zniesienia przez Kijów zakazu na eksport…

 
 
Napisać zawiadomienia
Wybierzcie formę zwrócenia :
 
 
 
Identyfikator strony
Identyfikator strony:
1234

Poszukiwanie
 
 

Zamknąć
 
 
Zamówić dzwonek
person
phone
email
record_voice_over
create