Kolejny cel Planu „Życie w sposób zrównoważony” osiągnięty

Kolejny cel Planu „Życie w sposób zrównoważony” osiągnięty

Firma Unilever zakończyła właśnie kolejny etap realizacji przyjętej w 2011 roku strategii zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne technologie oraz współpraca z partnerami umożliwiła przerób oraz wykorzystanie praktycznie wszystkich odpadów wytwarzanych przez fabryki Unilever. Wszystko to przyczyniło się do zaoszczędzenia przez firmę 200 milionów EUR oraz do stworzenia setek miejsc pracy.

W ramach Planu „Życie w sposób zrównoważony" koncern Unilever zobowiązał się do 2020 roku ograniczyć swój ślad środowiskowy związany z produkcją i korzystaniem z produktów przez konsumentów, przy jednoczesnym wzroście wartości biznesu. Jednym z kluczowych projektów w tym zakresie była inicjatywa „Zero waste to landfill". Dzięki niej ponad 240 fabryk Unilevera w 67 krajach świata umieszcza już na składowiskach wyłącznie niebezpieczne odpady, które nie mogą zostać ponownie wykorzystane.

Postępy Unilever doceniane zostały ostatnio m.in. rankingu Dow Jones Sustainability Indices, klasyfikującym największe korporacje na świecie, których model biznesowy oparty jest o ideę zrównoważonego rozwoju. Unilever po raz kolejny zajął pozycję lidera w grupie producentów żywności i napojów. W ostatnich dniach firma została również nagrodzona międzynarodowym wyróżnieniem RebecoSAM Gold Class.

http://www.unilever.pl/dla-mediow/aktualnosci/2015/zero-odpadow-na-skladowiskach.aspx

 
Skontaktuj się z nami
 

Komentarze (Komentarze mogą wnosić tylko zarejestrowani użytkownicy. )

 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

Jesteście pewne, że chcecie zawiadomić administrację portalu o tym, że użytkownik narusza zasady komentowanie i rozmieszczenie kontentu?


Zawiadomić

Skasować
 
 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

 
 

Szukaj

Szukać

Aktualności kompanii

III Polsko-Ukraińska Konferencja Biznesowa
marca 21, 2017 2:13 p.m.

Świat się dynamicznie zmienia, również ten gospodarczy. W życie wchodzą nowe regulacje, które wpływają na warunki w jakich prowadzi się biznes. Te sprawy będą przedmiotem III Polsko Ukraińskiej Konferencji Biznesowej, kt…

 
Unia Europejska przeznacza 600 mln euro pomocy dla wzmocnienia gospodarki Ukrainy
marca 20, 2017 1:42 p.m.

Komisja Europejska po kilku miesiącach opóźnienia postanowiła udzielić Ukrainie 600 milionów euro pomocy, przeznaczonej na wzmocnienie gospodarki.Unia Europejska złagodził wymagania zniesienia przez Kijów zakazu na eksport…

 
 
Napisać zawiadomienia
Wybierzcie formę zwrócenia :
 
 
 
Identyfikator strony
Identyfikator strony:
1234

Poszukiwanie
 
 

Zamknąć
 
 
Zamówić dzwonek
person
phone
email
record_voice_over
create